20VT buying guide

Oct 25, 2023
1
0
Hello everyone, newbie here and i could use some help if anyone is interested please
I'm interested in getting a Leon 20VT (with the 180HP) as i want a traveller's car for open roads.
I'd like know what to look mechanically (apart from the turbo itself) and where do these cars suffer?
Also, i'd like to know how "easy" are these cars on DIY maintenance, and if i can work on it with common tools.
Thanks a lot in advance!
 

YellowLcr.Gr

Active Member
Sep 7, 2023
17
5
25
athens
καλησπερα φιλε μου. λοιπον . αρχικα τα βασικα .να μην ειναι τρακαρισμενο .. επειτα. σε θεμα μοτερ να ειναι αλλαγμενο σετ ιμαντα χρονισμου ,απο θεμα εσωτερικου συνηθβσ εχουν θεματακια ,οχι πολυ σοβαρα, αλλα με διακοπτες πορτας,μικροδιαρροες απο τα water drain στις πορτες .τωρα αν το θες για διαδρομες τοτε να σκεφτεις την καταναλωση η οποια ρεαλιστικα μιλοντας δεν ειναι κατω απο τα 9-10λ/100 οποτε μια καλη λυση ειναι το αεριο το οποιο το αμαξι το δεχετε αφοβα. εχω λεον 15 χρονια με αεριο και ειναι η πιο εξυπνη επιλογη.. το αμαξι ειναι ευκολο σε γενικες γραμμες για να δουλεψεις πανω του .αρκει να ξερεις τι κανεις... αυτα φιλε μου. παρτο αφοβα .1ο σταδιο αμεσος αν τυχει να βρεις μαμα,που δεν το κοβω πιθανο. λαδια φιλτρα μπουζι g12 και λιωστο ..
 
Nimbus hosting - Based solely in the UK.